22. februar 2025

Din lokalavis på nettet – Nært og nyttig

Slik så det ut i fjor da Eiker Videregående skole inviterte til åpen skolemesse der elevbedriftene konkurrerte med hverandre.

Skolemesterskap med ungdomsbedrifter på Eiker vgs

Ungdomsbedriftene ved Eiker videregående skole inviterer til åpent arrangement i skolens gymsal onsdag 19. februar. Arrangementet er åpent for alle interesserte.
Annonse

Det er i år 18 ulike ungdomsbedrifter fra programområdene Salg, service og reiseliv og Studiespesialiserende, som stiller ut sine bedrifter.

– Vi oppfordrer alle som har anledning til å ta en tur innom skolen vår, for å se mange fremtidsrettede unge med store mål, sier lærer på salg, service og reiseliv, Juliane Aslaksen Fuglset.

Annonse

I tillegg holder de Eikers egen kaffebar åpen. I Kaffekroken kan du få servert velsmakende baristakaffe i hyggelige omgivelser. Det vil også være mulig å kjøpe seg sunn og god mat i skolen kantine.

Ungdomsbedriftene er en undervisningsmetode i samarbeid med Ungt entreprenørskap, som blant annet fokuserer på innovasjon og utvikling, skaperglede og samarbeidsevne.

Ordfører Adrian Tollefsen vil åpne skolemessen, etterfulgt av gründeren av Paddel i Hokksund og rektor på Eiker vgs.

Det hele starter kl. 11.15 og avsluttes med kåringen av de beste innen hver kategori fra kl. 13.10 og utover.

Del:
Annonse